Web27 Apr 2016 · Foto: Bruun Rasmussen Kunstauktioner En weekendtaske (ca. 50 x 28 x 23 cm) og en håndtaske af daimier kanvas (ca. 23 x 17,5 x 30 cm) og en pung af mørkebrun præget læder (20 x 10 x 2 cm ... WebBruun Rasmussen Auctioneers A/S 3,077 followers 2mo Edited Report this post Report Report. Back Submit ”Jeg tror ikke, at det er et modefænomen. CoBrA er blot begyndt at …
Bruun Rasmussen Auctioneers A/S’ Post - LinkedIn
WebKildehenvisninger foreligger sammesteds. Frederik Glavind Bruun Rasmussen (født 19. november 1971) er en dansk auktionarius, international salgs- og vurderingsdirektør, og tredje generation hos Bruun Rasmussen Kunstauktioner i København. Siden 2016 har han været formand for Auktionslederforeningen . WebI foråret 2024 blev Bruun Rasmussen købt af Bonhams og er således nu en del af et stort globalt netværk af auktionshuse. Det betyder et tæt samarbejde og vidensdeling med … Go explore, be inspired and make a bargain - there is something for every taste and … We have two types of auctions – Live Auction and Online Auction. Here you … Bruun Rasmussen Newsletter Contemporary art Antiques Books, maps … Here at bruun-rasmussen.dk with a debit/credit card: Dankort, Visa, … Brian Lohmann · +45 8818 1213 · [email protected]. NB: … 912 Fine art & antiques. Winter 2024. 911 Modern art and design. Autumn 2024. … Vi har to typer auktioner – Traditionel Auktion og Netauktion. Her finder du alt … 245 emner sælges fra kl. 20.00, torsdag den 27. april 2024. dog friendly restaurants st pete beach
Internationalt auktionshus køber Bruun Rasmussen - Altinget
WebGå på opdagelse, bliv inspireret og gør et kup – der er noget for enhver smag og pris på vores auktioner. Find kunstværker, dansk design, kunsthåndværk, antikviteter, smykker, … WebGå på opdagelse, bliv inspireret og gør et kup – der er noget for enhver smag og pris på vores auktioner. Find kunstværker, dansk design, kunsthåndværk, antikviteter, smykker, … Web13 Apr 2024 · Clos Saint Denis Grand Cru, Domaine Dujac 2012 A (hf/in). – Bruun Rasmussen Kunstauktioner. Auktioner. 13 apr 2024: Udsøgte vine. 2315/ 3077. 2315/ 3077. 1 bt. Clos Saint Denis Grand Cru, Domaine Dujac 2012 A (hf/in). Forkortelser. fahad ahmed houston